Podlesianka Podlesie - strona nieoficjalna

Ładowanie...

Prace przy stadionie zakończone

• autor: profil1908, 2014-07-29 11:32

W tym tygodniu firma Florena wykonała na murawie stadionu Podlesianki areację (nakłuwanie murawy) oraz piaskowanie. Miejmy nadzieję, że przeprowadzone zabiegi podniosą słabą obecnie jakość murawy na Podlesiu. W rozwinięciu opis przeprowadzonych czynności ze strony producenta

Aeracja jest to napowietrzanie gleby za pomocą narzędzi lub maszyn spulchniających. Na trawnikach intensywnie eksploatowanych aeracja jest ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Wykonuje się ją maszynami do napowietrzania, zwanymi aeratorami, o wielorakich rozwiązaniach konstrukcyjnych. Pod wpływem aeracji masa korzeni traw wyraźnie się zwiększa, a darń trawnika wyrównuje się.

Systematyczna aeracje przyczynia się do obniżenia strat wynikających z nadmiernego wyparowywania wody, efektywniejszego działania nawozów, podniesienia średniej temperatury gleby w strefie korzeniowej, zwiększenia elastyczności trawnika oraz zwiększenia zdolności regeneracyjnych. Trawniki, które w warstwie nośnej zawierają dużo części spławialnych i często są eksploatowane (deptane), wymagają 1-2-krotnego napowietrzania w ciągu roku.

Aerację nie należy wykonywać, gdy gleba jest za wilgotna. Po doprowadzeniu gleby do właściwej wilgotności trawnik należy skosić do wysokości 3 cm i skoszoną trawę usunąć. W zależności od rodzaju aeratora, aerację wykonuje się w jednym kierunku lub powtarza się ją w poprzek poprzedniego kierunku jazdy.

Piaskowanie trawnika - zabieg polegający na posypywaniu powierzchni trawiastej równomierną warstwą piasku. Piaskowanie przyczynia się do lepszego rozwoju korzeni trawy, poprzez poprawę struktury gleby. Piaskowanie może być wykonywane zarówno ręcznie, jak i za pomocą maszyn (np. dla boiska sportowego). Zabieg często wykonywany wraz z aeracją.

autor: ~anomin 2014-08-11 09:15:16

avatar super ze bedzie jakaś dobra murawa na podlesiu

Autor: Treść:pozostało znaków:

A-klasa » Stalowa Wola I

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Brak danych.